Plánujete tento rok rekonštrukciu kuchyne alebo Vás len zaujímajú trendy v dizajne? V oboch prípadoch ste na správnom mieste. Zhrnuli sme pre Vás tie najzaujímavejšie novinky a trendy, ktoré budú určovať dizajn kuchýň na rok 2023.

1. Oddelené a otvorené kuchyne

Rozhodnutie medzi uzavretou kuchyňou a tou, ktorá plynule prechádza do jedálne či obývačky bude ťažké aj v tomto roku. Vidíme však kompromisy v podobe oddelených kuchýň, ktoré ale nepôsobia klaustrofobicky. Postarajú sa o to otvorené police a vynaliezavé prevedenia úložných priestorov.

2. Tajomnejšie farby

Tento trend odráža celkové smerovanie v interiérovom dizajne. V tomto roku jednoznačne povedú výrazné farby nad jednoliatymi tónmi. Sýte a teplejšie farby vytvárajú pocit útulnosti a pravej domáckosti. Reprezentujú tak duch kuchyne viac než chladné farby akou je napríklad čisto biela. 

3. Prírodný kameň

Kachličky na kuchynských zástenách vystrieda ucelene pôsobiaci kameň. Jeho nepravidelný vzor ide v ruka v ruke s celkovým príklonom k zaujímavým a výrazným tvarom v novom roku. Dodá kuchyni oživenie a nadčasovosť, a vďaka svojej dlhej trvanlivosti je aj ekologickejšou voľbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *