Ak túžite po pokoji, prírode a jednoduchosti vo svojom domove, vidiecky interiérový štýl môže byť presne tým, čo hľadáte. Tento štýl je, ako vypovedá jeho pomenovanie, inšpirovaný vidiekom a prináša do interiéru útulný pocit. Pozrime sa na to, ako môžete dosiahnuť tento štýl a priniesť si tak trochu vidieckej idylky do svojho domova.

Prírodné materiály

Vidiecky štýl je spojený s používaním prírodných materiálov, a najmä drevo je tu kľúčovým prvkom. Použite ho na podlahy, nábytok a dokonca aj na obklady stien. Špeciálne neopracované drevo dodáva vidieckemu štýlu autenticitu. Okrem dreva môžete využiť aj prírodný kameň a tehly, ktoré pridajú rustikálny dotyk.

Jemné farby

Farby v vidieckom štýle by mali evokovať prírodu. Ide o jemné odtiene ako je svetlá hnedá, krémová, svetlá zelená a modrá. Farby by mali byť používané decentne, aby nekazili prírodný dojem materiálov. Voľte také farby, ktoré pomôžu zvýrazniť prírodné svetlo a interiér opticky otvoria. Doplňte ich o zaujímavé dekorácie a doplnky, odporúčame použiť prírodné textílie na vankúše či deky.

Nábytok s charakterom

Nábytok využívaný vo interiéroch vidieckeho štýlu je jednoduchý a zároveň osobitý. Hľadajte kúsky, ktoré majú rustikálny vzhľad, možno aj s viditeľnou textúrou dreva. Nábytok z druhej ruky či zo starožitníctva môže byť dokonalým doplnkom do vášho vidieckeho interiéru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *