Neutrálne farby ako biela či sivá sa stali obľúbenou voľbou pre moderné kuchyne. Zároveň za posledné roky sledujeme návrat dreva. Ide totiž nielen o udržateľný, ale aj nadčasový materiál, ktorý v každej domácnosti vytvára pocit vrúcnosti a domova.

Práve preto vám prinášame hneď niekoľko inšpirácií na kombináciu týchto dvoch elementov pre vkusnú a modernú kuchyňu.

Biele kuchyne s drevom

1. Drevená kuchynská linka s bielou pracovnou doskou

Jedným zo základných spôsobov, ako zakomponovať kombináciu bielej a dreva je zvoliť bielu na hlavné horizontálne plochy (pracovná plocha, barový pult či pracovná plocha ostrovčeka) a drevo na tie vertikálne (kuchynská linka a skrinky).

2. Drevená kuchynská pracovná doska s bielou linkou

Druhá jasná možnosť je tú predošlú variantu jednoducho otočiť naruby. Ktorú z tých možností si zvoliť závisí najmä od toho, ktorý z elementov chcete nechať viac vyniknúť na základe vkusu, priestoru či možností. Oba varianty však vytvoria skvelú vyváženú kombináciu svetlej neutrálnej farby a hĺbky štrukturovaného vzhľadu dreva.

3. Drevené kuchynské skrinky s bielou linkou

Ďalšou možnosťou je tento pomer vykloniť z rovnováhy a použiť drevo alebo bielu farbu len na jednu z kuchynských častí. Príklad na obrázku ilustruje bielu kuchynskú linku aj pracovnú plochu, zatiaľ čo drevo sa použilo len na skrinky. Ako sme naznačili, dizajn kuchyne by skvelo fungoval aj v prípade výmeny použitia týchto dvoch elementov, takže závisí len na vás, ktorý si zvolíte.

Sivé kuchyne s drevom

1. Drevená kuchynská stena so sivou linkou

Sivá je oproti bielej oveľa prenikavejšia farba. Zatiaľ čo biela farba priestor zosvetlí, sivá mu dodá väčšiu hĺbku. Skvelý spôsob ako ju skombinovať s drevom v kuchyni v otvorenom priestore je použiť drevo na väčšiu plochu a sivú farbu naopak na menšiu časť kuchyne. Vďaka prírodnému vzhľadu dreva bude priestor útulný a sivá farba ho iba nápadito doplní.

2. Drevená kuchynská zástena so sivou linkou a skrinkami

Neobyčajná kuchynská zástena je jedným z aktuálnych trendov, a to najmä zástena z kameňa. Drevo je však skvelou alternatívou, nielen kvôli cene ale aj kvôli farebnému kontrastu. Prinesie do kuchyne teplejší odtieň, ktorý skvelo doplní studený tón sivej farby.

3. Drevená kuchynská linka so sivými skrinkami 

Ďalším zaujímavejším spôsobom ako využiť kombináciu dreva so sivou farbou je zvoliť rôzne odtiene sivej alebo druhy dreva. V tomto príklade je tmavšia sivá na kuchynských skrinkách doplnená nielen drevenou linkou, ale aj bledšou sivou na zástene. Táto variácia sa hodí najmä do mestského či industriálneho interiéru, pri čom kuchyne prevažne z dreva sú späté primárne s vidieckym štýlom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *