V dnešnej dobe sú obľúbené mnohé štýly interiéru, ale jeden z nich v posledných rokoch zažil veľký návrat ako obrovský trend interiérové dizajnu – Mid Century Modern. Tento štýl sa opäť stal symbolom elegancie, jednoduchosti a funkčnosti. Dnes sa preto pozrieme bližšie na to, ako tento štýl vznikol a akú podobu získal v súčasnosti.

História štýlu Mid Century Modern

Mid Century Modern, známy aj ako MCM, vznikol v období približne od roku 1940 do roku 1970. Tento štýl je charakteristický čistými líniami, minimalistickým dizajnom a kombináciou prírodných materiálov s modernými prvkami. Vznikol v dobe, keď sa svet zotavoval po druhej svetovej vojne a dizajnéri sa snažili priniesť nový a optimistický prístup k dizajnu.

Prečo sa štýl Mid Century Modern stal opäť populárnym?

Tento štýl sa po niekoľko desaťročiach v zabudnutí vrátil späť v plnej paráde a získal si priazeň nielen popredných dizajnérov, ale aj širokej verejnosti. Je to pravdepodobne vďaka kombinácii nostalgie, príklone k jednoduchosti a snahe priniesť opäť niečo iné. Ľudia tiež stále viac siahajú po nábytku a doplnkoch, ktoré prináša do ich domovov pohodlie a zároveň aj vkusné estetické prvky.

Moderné spracovanie historického štýlu

Dizajnéri však pristupujú k štýlu Mid century modern s ohľadom na súčasné trendy a očakávania zákazníkov. Pri návrhu nábytku využívajú aj moderné materiály, pridávajú živé farby a odvážnejšie vzory. Okrem toho sa dizajnéri čoraz viac snažia využívať udržateľné a recyklované materiály v súlade so súčasnými environmentálnymi trendmi. Okrem toho sa dizajnéri snažia vytvárať multifunkčné kúsky nábytku, ktoré sú ideálne pre menšie byty a domy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *