Čo prinesie svet interiérového dizajnu v roku 2024? Aké sú najhorúcejšie inovácie a čo sa naopak opäť vracia do módy? Na dizajnové trendy pre budúci rok sa spolu pozrieme zo všetkých strán, vrátane farieb, materiálov či štýlov.

Farby

Farby budú aj v roku 2024 hrať kľúčovú úlohu v definovaní atmosféry interiéru. Zemité tóny, ako hnedá a tlmená zelená vytvoria základ pre prírodnú a útulnú atmosféru. Kontrastnými farbami, ktoré priestory oživia a osviežia budú marhuľová, broskyňová a červená.

Textúry

Hladké a lesklé povrchy ustúpia matným, zrnitým a najmä neuhladeným textúram. Táto nová estetika prinesie do interiéru jedinečnosť a vytvorí pôsobivý zážitok pre všetky zmysly. Nebojte sa preto výrazných textúr, aké vládli minulému storočiu a uprednostnite ich pred neprirodzenou “čistotou”.

Tvary

Oblé tvary, ktoré sa stali veľkým trendom tohto roka budú do našich domácností stále prinášať jemnosť, no v novom roku budú kombinované s ostrými líniami. Tie im dodajú moderný nádych a priestoru osobitý vzhľad.

Materiály

Orientácia na udržateľnosť ostane kľúčovým faktorom pri voľbe materiálov. Prírodné a recyklovateľné materiály budú stále populárnejšie, no novinkou je návrat ku kovovým materiálom. Oceľ, chróm a hliník prinesú do interiéru sofistikovaný a industriálny nádych, ktorý dodá priestoru eleganciu..

Štýly

Roku 2024 bude vládnuť štýl „tichého luxusu“, ktorý už hojne vidieť v móde. Tento štýl je postavený na jemných a kvalitných prvkoch s cieľom vytvoriť prostredie, ktoré je nenútene luxusné a elegantné. Minimalizmus sa prelína s vysokou kvalitou, a vytvára príjemnú harmóniu – to je tichý luxus v dizajne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *