Už je to oficiálne – jar je konečne tu. Ak by ste chceli pocit ľahkosti, ktorý prináša slnečné počasie a krásne kvety všade navôkol priniesť aj k vám domov, ste na správnom mieste. Máme pre vás 5 jednoduchých tipov, ako na to.

1. Odľahčite priestor

Prvým krokom, ako k vám domov privolať jar, je odstránenie pozostatkov zimy. Odložte (a uschovajte) všetky ťažké deky, vankúše, vône v podobe sviečok, či ozdoby s ihličím. Vďaka vyčisteniu priestoru od zimných doplnkov sa môžete mentálne aj prakticky pripraviť na nové obdobie.

2. Posuňte nepotrebné veci ďalej

Nie každý, či každá, má jarné upratovanie v láske. Môže to však byť skvelá príležitosť na zbavenie sa zbytočných vecí. Prejdite si vaše bývanie alebo konkrétne nezorganizované miesta v ňom a zbavte sa toho, čo už nepoužívate. Darujte alebo upcyklujte nepotrebné veci a to, čo je zničené alebo nepoužiteľné, správne vytrieďte.

3. Oživte zeleň(ou)

Jar je obdobím nového života a preto ho do vášmu interiéru vdýchnite pomocou rastlín. Zrevitalizujte svoje črepníkové kvety, zasaďte bylinky a ak máte radi rezané kvety, určite si domov prineste krásne pestrofarebné tulipány.

4. Premyslite úložný priestor

Po zime odkladáme a uskladňujeme veľmi veľa vecí a môže sa stať, že ich je ešte viac, ako pred tým. Ďalšia veľká skriňa vám však asi nepomôže k útulnému bývaniu. Túto jar preto trocha spomaľte a premyslite si, či by sa úložný priestor u vás doma nedal vyriešiť lepšie. Skvelým spôsobom, ako mať dostatok miesta na uskladnenie a zároveň útulný priestor môže byť voľba vstavanej skrine na mieru.

5. Dekorujte!

Keď už je interiér oslobodený od známok zimy a správne zorganizovaný, je na čase si ho ozdobiť. Či už máte radi pastelové dekorácie alebo skôr minimalistické a prírodné doplnky, najdôležitejšie je vytvoriť si miesto pre život, ktoré vám bude robiť radosť a v ktorom sa budete cítiť skvele. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *