Ako navodiť hrejivú jesennú atmosféru? Pripravili sme si pre vás 10 interiérových trendov, ktoré zo sychravých dní spravia obdobie, na ktoré sa budete vždy tešiť.

1. Teplé, zemité, neutrálne

Photo by roseandgrey.co.uk

Čokoľvek so zemitejším a neutrálnejším tónom dokáže privodiť pocit jesene. Trendy je napríklad terakota, teplé zemité tóny, pieskovec, či farba pomarančov, ktorá sa dobre kombinuje a navodí teplo domova.

2. Kombinácia tradičného a moderného dizajnu (classic contemporary)

Photo by housebeautiful.com

Vintage šitý na mieru je hitom jesene 2021. Oprášte staré rámy obrazov, svietnikov, váz či staršie kusy nábytku, ktoré vám prinesú pocit bezpečia. Starožitný nábytok zmiešaný so súčasnejšími kúskami a trochou výstrelkov robí z priestoru originálny domov.

3. Útulné a prírodné textúry

Photo by urbanara.de

Jemné látky a prírodné textúry pre rýchlu a útulnú zmenu. Do našich interiérov hľadáme na jeseň sofistikované, elegantné, no stále útulné a uvoľnené kúsky. Huňaté látky prinášajú teplo aj bez výraznej farby. K svojmu existujúcemu dekoru stačí pridať akcentové kúskov, akými sú tkané alebo vlnené deky a vankúšiky.

4. Rozdeľovače miestností

Photo by ariyonainterior.com

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia spôsobila veľkú zmenu v pohľade na naše domovy. Izby, ktoré boli predtým iba pre hostí, sa zmenili na pracovne a učebne. Potreba súkromia a samoty sa stala v našich domácnostiach prvoradou. Jedným z riešení, sú dekoratívne deliace priečky v izbách, či pracovné pulty, ktoré slúžia ako deliaca čiara medzi kuchyňou a obytným priestorom.

5. Mestské kuchyne vo vidieckom štýle

Photo by moderncountrystyle.blogspot.com

Kuchyňa je srdce domova, ale teraz k nej ľudia pristupujú menej sterilne. Tmavé palety, drevo, kamenné dosky a hardvérové svietidlá sú viac trvanlivé a priateľské k neporiadku ako ich svetlé protiklady.

6. Vrstvy

Photo by thiswildheart.com

Aj keď spálne a posteľná bielizeň by mali byť vždy synonymom pojmov „útulný“ a „pohodlný“, na jeseň sa tento pohľad stupňuje ešte viac. Nebojte sa vrstviť, či už vankúše na posteli, alebo koberce na zemi.

7. Inšpirované prírodou

Photo by urbanbarn.com

Život je krajší, keď si doprajeme čas v prírode. Jesenné dni nám však nie vždy dovolia užívať si čas vonku, preto si musíte kúsok prírody priniesť domov. Siahnite po prírodných materiáloch ako ratan, trstina, prútie, drevo a pri tkaninách skúste vlnu, ľan a bavlnu. Snažte sa pustiť do priestoru čo najviac prirodzeného svetla. Motívy inšpirované prírodou môžu zdobiť interiér v podobe tapiet, keramiky, či obrazov.

8. Strieborný nábytok a doplnky

Photo by twitter.com

Striebro túto jeseň nesmie chýbať. Ozvláštnite priestor pomocou strieborných doplnkov, akými sú vankúše, sochy, vázy, alebo lampy.

9. Tmavo zelený dekor

Photo by decorpad.com

Jednou z najviac trendy farieb tejto jesene je zelená. Od tmavej lesnej po olivovú. Pohľad na zelenú farbu môže zmierniť stres a opäť podporuje pocit prepojenia s prírodou.

10. Kútik na čítanie

Photo by houseofhiredesigns.com

Po rušnom lete by naše dni mali byť o relaxe a oddychu. Kútik na čítanie si viete doma vytvoriť ľahko. Stačí si nájsť pokojné miesto a investovať do elegantného odkladacieho stolíka, novej lampičky pre jemné atmosférické osvetlenie a pohodlného kresla na sedenie. Potom už len vybrať tú správnu knižku a ponoriť sa do nej.

 

Nebojte sa zmien, ak vás čaká zariaďovanie, obráťte sa na nás. Naši dizajnéri vám radi pomôžu s návrhom.

 

Inšpirované článkami: countryliving & purewow

Zdroj obrázkov: Pinterest

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *