Malá obývačka môže byť náročná na zariadenie, no s trochou kreativity a správnymi tipmi dokážete vytvoriť pohodlný a štýlový priestor. Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi jednoduchými radami, ktoré vám pomôžu maximálne využiť každý centimeter vašej obývačky.

1. Vyberte multifunkčný nábytok

Pri zariaďovaní malej obývačky je kľúčové využiť každý centimeter priestoru. Multifunkčný nábytok je skvelým riešením. Zvážte napríklad pohovku s úložným priestorom alebo skladacie stoly. Takýto nábytok vám pomôže udržať miestnosť organizovanú a zároveň bude spĺňať viacero funkcií.

2. Použite svetlé farby

Svetlé farby majú schopnosť opticky zväčšiť priestor, pretože odrážajú viac svetla, čo vytvára dojem väčšieho a vzdušnejšieho priestoru. Sú preto ideálne pre malé obývačky. Svetlé farby Zvoľte svetlé odtiene farieb ako biela, svetlo šedá alebo ak máte radi farby, siahnite po jemných odtieňoch pastelových farieb. Ak chcete zakomponovať aj výrazné farby, urobte tak vo forme farebných akcentov – s dekoráciami, vankúšmi, kobercami alebo obrazmi.

3. Vstavaný nábytok

Vstavaný nábytok je vynikajúcim riešením pre malé obývačky, pretože je navrhnutý tak, aby maximálne využil dostupný priestor. Vstavaná skriňa, či vstavaná knižnica na mieru môžu byť prispôsobené presne podľa vašich potrieb a preferencií. Vstavaný nábytok je v posledných rokoch veľkým trendom nielen pre malé priestory, pretože vytvára elegantný a uhladený vzhľad.

4. Využite vertikálny (zvislý) priestor

Keď máte málo miesta na podlahe, je dôležité využiť vertikálny priestor. Poličky a nástenné skrinky môžu poskytnúť úložný priestor bez toho, aby zaberali drahocenné miesto na podlahe. Vysoké skrinky tiež pomôžu vytvoriť ilúziu vyšších stropov a väčšej otvorenosti miestnosti. Poličky zaveste vysoko a umiestnite na ne knihy, dekorácie, rastliny alebo iné predmety.

5. Zrkadlá ako optický trik

Zrkadlá sú skvelým nástrojom na zväčšenie priestoru. Umiestnite zrkadlo oproti oknu, aby odrážalo svetlo a vytvorilo dojem ďalšieho okna. Veľké zrkadlo na jednej zo stien môže dramaticky zmeniť dojem z miestnosti a dodať jej hĺbku. Nájdite si rôzne tvary a štýly zrkadiel a predstavte si ich alebo si z papiera vystrihnite rovnakú veľkosť a tvar a zistite, ktoré sa do vašej obývačky hodí najlepšie. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *