Príroda mení svoje odtiene na krásne kombinácie oranžovej, hnedej, žltej aj červenej. Je to skvelý čas na to, aby sme aj do našich domov vniesli prírodné farby a s nimi jesennú náladu. Pripravili sme pre vás zaujímavé nápady na jesenné dekorácie, vďaka ktorým bude váš domov v tomto období útulnejší. V tieto chladné dni vás žiarivé farby jesene zahrejú na duši.

1. Jesenné prestieranie

Nechajte jesennú náladu vkročiť do vašej jedálne, či kuchyne pomocou jesenného prestierania. Zvoľte obrus alebo obrúsky v odtieňoch zlatej, oranžovej alebo červenej. Váš jesenný stôl doplňte o prírodné dekorácie a sviečky a každé jedlo vám aj vašim hosťom bude lepšie chutiť.

2. Prírodné dekorácie

V našich končinách nemáme núdzu na tekvice rôznych farieb aj veľkostí, podobne tak listy, šišky aj malé plody, napríklad šípky. Toto všetko sú dokonalé jesenné dekorácie, ktoré ľahko zoženiete, obmeníte a ktoré naviac aj rozvonia váš domov. Všetko dokopy vytvorí tú pravú jesennú atmosféru.

3. Drevené vence

Ďalším originálnym prvkom vášho tohtoročného jesenného dekoru môžu byť drevené vence so sušenými kvetmi. Či už si zvolíte bohato zdobený veniec alebo sa rozhodnete pre minimalistický variant, budete mať zaujímavú dekoráciu, ktorá sa len tak nevidí. Veniec môže visieť na dverách alebo zdobiť steny, ako aj stoly.

4. Kvetinové aranžmány

Nápadov ako zahrnúť jesenné kvety do výzdoby nie je nikdy dosť, a preto máme pre vás ešte jeden. Stačí nájsť vašu obľúbenú vázu z dreva, čistého alebo jemne farbeného skla a potom už len vybrať vaše obľúbené kvety. Sušené kvety vydržia oveľa dlhšie, no čerstvé zasa rozvonia celý interiér. Zvoľte teda to pravé pre vás. 

5. Sviečky a svetielka

Jeseň znamená aj skoré večery a to najmä teraz po zmene času. Počas tohto obdobia veľa ľudí trpí väčším smútkom, únavou alebo aj sezónnou depresiou. Aj preto je dôležité vytvoriť si príjemné a útulné prostredie. Vneste do vášho domu viac svetla vďaka svetielkam s teplým bielym svetlom alebo sviečkami s jesennými vôňami. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *