Pri rozhodovaní, či zvoliť kuchyňu spojenú s obývačkou alebo ju nechať oddelenú, je dôležité zvážiť niekoľko kritérií. Každé riešenie má svoje výhody aj nevýhody, ktoré môžu ovplyvniť komfort a funkčnosť vášho bývania. Tu sú tri hlavné pre a tri proti kuchyne spojenej s obývačkou.

Kuchyňa spojená s obývačkou – PRE

Viac priestoru

Otvorený koncept bez stien medzi kuchyňou a obývačkou prináša viac priestoru. Ocenia to najmä ľudia žijúci v menších bytoch alebo domoch, kde je každý centimeter priestoru cenný. Veľké okná, svetlé farby a zrkadlá veľkosť priestoru naviac zväčšia aj opticky.

Flexibilita v usporiadaní nábytku

Otvorený priestor ponúka väčšiu flexibilitu pri usporiadaní nábytku. Môžete ľahko presúvať sedačku, jedálenský stôl alebo iné kusy nábytku podľa potreby alebo v prípade výmeny nábytku. To vám umožňuje prispôsobiť priestor nielen pre rôzne príležitosti, ale aj pre lepšie každodenné usporiadanie.

Blízkosť domácnosti

Spojenie kuchyne a obývačky podporuje spoločenské interakcie v domácnosti. Hostia a členovia rodiny môžu byť v kontakte počas varenia, rozprávať sa a byť viac spolu. Toto riešenie je ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí radi hostia návštevy.

Kuchyňa spojená s obývačkou – PROTI

Možnosť rôznych dekorácií

Oddelenie kuchyne a obývačky umožňuje použiť rôzne dekoratívne štýly a farby v každej miestnosti. Môžete si dovoliť byť kreatívnejší a prispôsobiť každú miestnosť podľa jej funkcie a atmosféry, ktorú chcete dosiahnuť.

Nedostatok súkromia

Pre niekoho môže otvorený priestor znižovať úroveň súkromia. Jednotliví členovia domácnosti môžu radi využívať oddelené priestory, keď chcú byť sami a sústrediť sa na nejakú aktivitu, a až neskôr tráviť čas spoločne.

Obmedzený úložný priestor

Kuchyňa spojená s obývačkou môže mať obmedzený úložný priestor, pretože je potrebné zachovať otvorený a vzdušný vzhľad. Riešením tohto môže byť riešenie úložného priestoru na mieru, ako vstavaná skriňa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *