Pri zariaďovaní nového domu alebo bytu, je prvým inštinktom väčšiny ľudí utiecť k svojmu najbližšiemu obľúbenému maloobchodníkovi, prípadne si kúpiť celú sadu nábytku online. V dnešnom uponáhľanom svete okamžite zvíťazí nábytok, ktorý si môžete vziať domov v ten istý deň. V skutočnosti je zriedkavé, že ľudia čo i len pomyslia na vstavaný nábytok, kým si kúpia svoje prvé vlastné bývanie. Mnohí sa obávajú vysokej ceny, či zdĺhavej realizácie. Investícia do vstavaného nábytku má ale množstvo výhod a nemusí to byť ani také komplikované a drahé, ako si väčšina myslí.

Vstavaný nábytok by sa mal použiť vždy, keď priestor potrebuje niečo na uzemnenie alebo určiť jasný účel. Vstavaný nábytok stojí za to, aj keď bývate v prenájme. Vyhnite sa zabudovaným modulom, ak sú nepružné a nachádzate sa v krátkodobom prenájme. Vstavané úložné priestory sú však nevyhnutnosťou, pretože návrh na mieru maximalizuje váš funkčný priestor. Uľahčíte si život, ak siahnete po šatníku na mieru, ušetríte, ak využijete základné materiály, alebo natrafíte na výhodnú zľavu.

Myslite na budúcnosť, na to, že život sa mení. Skúste sa zamyslieť dopredu a vybrať si materiály a tvary, ktoré sa vám budú páčiť aj o 5 rokov. Ak máte oblasti života, ktoré sa menia často, alebo v nich zmenu plánujete, nábytok tomu prispôsobte (napríklad z hosťovskej môže byť časom detská izba).

Zdroj obrázka: thelocalproject.com.au

Zdroj obrázka: news.yahoo.com

Zdroj obrázka: design-milk.com

Zdroj obrázka: williamgarvey.co.uk

Zdroj obrázka: clubmarginal.com

Zdroj obrázka: domino.com

 

Inšpirované článkom We’re Making the Case for Built-In Furniture (Yes, Even in a Rental) od domino.com

Zdroj obrázkov: pinterest.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *