Ak váš obytný priestor nie je dostatočne veľký, možno hľadáte spôsob, ako ho využiť naplno. Súcitíme s vašou situáciou. Aj keď môže byť získanie väčšieho úložného priestoru na malom mieste ťažké, nie je to nemožné. Či už ste v malom priestore nováčikom alebo ste už nejaký čas v skromných rozmeroch, tu je zopár riešení, ktoré vám môžu pomôcť premeniť malé priestory na vysoko funkčný životný priestor.

Skvelou možnosťou sú lofty

Využitie každej časti vášho priestoru je nevyhnutné pre maximalizáciu úložného priestoru. Skvelým riešením sú lofty (posuvné dvere) pri vstavaných skriniach na mieru. Ak má skriňa dizajn krídlových dverí, tak na otváranie dverí, budete potrebovať viac miesta pred skriňou. Tejto požiadavky sa môžeme ľahko zbaviť použitím systému posuvných dverí. Sú ideálne na uloženie batožiny, oblečenie a málo používaných vecí, keď vám chýba úložný priestor navyše. Môžete využiť aj ilúziu väčšieho priestoru pomocou zabudovaných zrkadiel.

Nevymeniteľné police

Police sú priateľmi malých miestností a malých priestorov. Poličky je možné umiestniť k stene alebo po obvode miestnosti. Ešte lepšie ale urobíte, ak jej efekt a význam využijete pri zariadení rohov. Mnohé kúty našej domácnosti zívajú prázdnotou a práve s moderným policovým systémom ich môžete konečne naplno využiť. Poskytnú Vám úložný alebo dekoračný priestor, vďaka čomu získate viac voľného priestoru.

Doplnky vo vnútri skríň

Pridaním niektorých doplnkov do skríň, ako sú vyťahovacie nohavice, stojany na topánky, úložné boxy, žehliaca doska a ďalšie veci, dokážete veľa vecí perfektne umiestniť na svoje miesto, vďaka čomu budete mať organizovanejší šatník a maximálne využitý úložný priestor. Môžete tiež pridať osvetlenie do skríň, aby ste mali pocit, že je všetko väčšie a ľahšie.

Rozšírenie ostrovčeka v kuchyni

Je pravdepodobné, že nemáte dostatok miesta na to, aby sa vám do vašej malej kuchyne zmestil jedálenský stôl. Stačí jeden jednoduchý trik. Predĺžte svoj kuchynský ostrovček. Poslúži ako pracovná plocha pri varení, ale aj jedálenský stôl. Taktiež môžete použiť barový pult ako priestor na vychutnávanie si vašich pokrmov.

Multifunkčný nábytok

Využite posteľ alebo gauč ako úložný priestor. Získate vďaka nim dostatok priestoru pre uloženie vankúšov, deky alebo čohokoľvek iného, a zároveň ušetríte miesto vo svojich šatníkoch a skriniach. Okrem toho môžete zvážiť aj kúpu rozkladacej sedačky, ktorá sa dá použiť na sedenie aj spánok. Vďaka tomu sa nemusíte obávať ani rodinnej návštevy, ktorá nebude mať kde prenocovať.

Pohrajte sa s harmóniou farieb a textúr, nebojte sa zapojiť aj kúsok kreativity a fantázie a využite úložný priestor naplno! Priestor na odkladanie vecí je všade okolo Vás, stačí sa len obzrieť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *