Málo úložného priestoru v byte či v dome patrí medzi častý problém každej domácnosti, pretože každá štvorcová stopa sa počíta. Ako však vytvoriť funkčný, no stále otvorený priestor?

Veľakrát si zakúpený kus nábytku vyžaduje voľný priestor, ktorý nemáme k dispozícii. Nábytok na mieru spolu so vstavanými skriňami je skvelý spôsob, ako dodať Vášmu domovu súdržnejší vzhľad. Tento integrovaný kus nábytku skutočne dokonale zapadne do Vášho interiéru a zvýši úložný priestor. Pomôže minimalizovať neporiadok a maximalizovať priestor pomocou nábytku na mieru a vstavaných skríň v jednotlivých miestnostiach Vašej domácnosti.  Ako ale skombinovať náročné predstavy s nie veľmi vyhovujúcimi možnosťami? Ponúkame Vám 4 tipy, ako efektívne využiť každý centimeter vo Vašej domácnosti. 

1. Vyskúšajte viacúčelový nábytok

V dnešnej dobe je moderné mať čistý interiér. Rozhodne by to ale nemalo ísť na úkor úložného priestoru. Vstavané skrine môžete vytvárať všade tam, kde je potrebný ďalší úložný priestor, napr. v kuchyni, kúpeľni alebo domácej pracovni. Okrem vstavaných skríň a nábytku na mieru môžete využiť na aj iný nábytok. Perfektne sa k tomu hodí napríklad čelo postele alebo priestor pod ňou. Ak nemáte posteľ so zabudovaným úložným priestorom, je možné si zaobstarať rôzne šuplíky a kontajnery, ktoré tento nedostatok suplujú. Skvelým riešením sú aj sedačky s úložným priestorom. 

2. Maximálne využívajte priestor

V menších domoch či bytoch sa oplatí skrine voliť tak, aby zaberali priestor po celej dĺžke steny. Ak si zaobstaráte nízku skriňu, vznikne Vám síce priestor na dekorácie, ale určite by ste skôr ocenili viac miesta. Odporúča sa teda voliť vysoké skrine siahajúce až po strop. Na druhú stranu sa však nemá nič preháňať, preto je vždy dobré voliť zlatú strednú cestu.

3. Šatníky v otvorenom štýle

Novým trendom sa v poslednej dobe stávajú šatníky v otvorenom štýle. Charakterizujú ich netradičné šatníkové skrine zložené z políc s menším počtom stien, ktoré vystavujú oblečenie do zvyšku miestnosti. Tieto štýly nábytku môžu byť vyrobené z rôznych materiálov vrátane drevených políc na mieru. Môžete ich umiestniť na netradičné miesta, ako je nevyužitá plocha steny alebo dokonca strana postele.

4. Skryté miesta môžete využiť efektívne

Či už ide o byty alebo domy, môžete v nich ľahko nájsť veľa odľahlých miest, ktoré môžu byť pre Vás efektívne na zväčšenie úložného priestoru. Nap. priestor medzi stĺpikmi stien neunesie žiadnu váhu konštrukcie. Dá sa však použiť na vytvorenie zapustených plôch v stenách, kde je možné uložiť predmety. Môže fungovať ako lekárnička alebo dokonca malá polica. Len sa vopred uistite, že na tejto časti steny nie je žiadna izolácia, inštalatérske alebo káblové rozvody.

Ďalšou oblasťou, ktorá často zostáva nepovšimnutá, je oblasť priamo pod umývadlom

S niekoľkými organizérmi a dištančnými vložkami môžete túto oblasť použiť ako úložný priestor pre rôzne predmety.

5. Vrhnite sa na generálne upratovanie

Nikto nemá rád neporiadok. Aj keď si ponecháme len tie najdôležitejšie veci, stále sa hromadia. Drobnosti z významných udalostí, pamätné predmety a zbierky nám môžu ľahko spôsobiť skôr stres ako relax. Skúste sa zamyslieť, či naozaj nutne všetko potrebuje. Pretriedením získate viac priestoru, a taktiež je to skvelý spôsob ako veci uložiť efektívnejšie.

Úložný priestor je dôležitý, pretože Vám vráti veľa miesta, ktoré môžete  využiť na iné účely. Krása nábytku na mieru je v tom, že funguje takmer kdekoľvek a môže Vám poskytnúť priestor, ktorý potrebujete pre Váš ideálny domov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *